5524669257_ab67585fd0_b

UWAGA: Jeżeli trafiłeś na tego bloga, pierwszy raz, to ten wpis pewnie Cię nie zainteresuje. Lepiej przeczytaj wpis: Pierwszy raz tutaj? Natomiast jeżeli jesteś tu, bo czytałeś blogi praktycznaimprowizacja.pl lub improwizacjasceniczna.pl, to jesteś w doskonałym miejscu.

Nowy blog, to nowa jakość i kilka dużych zmian. Jakich? Przede wszystkim tematycznych. Jeszcze kilka miesięcy temu, wychodziłem z założenia, że oba blogi mają spełniać dwie funkcje. Promować moją markę, jaką jest Improv Club oraz ogólnie szerzyć informację o technikach improwizacji. Niestety, jedno jest nieaktualne, a drugie nieprawdziwe.

Otóż Improv Club jako firma eventowo szkoleniowa nie potrzebuje już tego typu promocji. Ma taki poziom jaki ma mieć, to w sumie wystarcza i wyczerpuje temat.

Co do szerzenia informacji o improwizacji – to na starych blogach pisałem jako Michał Mącznik Trener Praktycznego Impro. Co trochę mnie wewnętrznie ograniczało, bo przecież „Pan Trener” musi być… Skupiałem się głównie na technikach i edukowaniu. A patrząc przez pryzmat szerzenia wiedzy o impro, to był błąd. To nie było szerzenie wiedzy na temat  impro, to było podnoszenie umiejętności już zainteresowanych, czy samego środowiska. Żeby dotrzeć do nowych osób, trzeba zrobić coś inaczej. Właśnie tak jak ja teraz to robię…

Impro Life, począwszy od nowych wpisów będzie bardziej osobisty, bardziej ciekawy i w ogóle bardziej mojszy, ale też zostaną w nim treści, które służą podnoszeniu umiejętności z zakresu impro. Głównie znajdziecie tu trzy główne nurty treści, które można streścić za pomocą nazwy: Impro(ve) Life

IMPRO & COMEDY

Po pierwsze: Impro (Kategoria Impro & Comedy) – Dokładnie to, co widzieliście już wcześniej na improwizacjasceniczna.pl, tyle, że w ładniejszej, bardziej przystępnej i lepszej odsłonie. Tym razem nie ograniczając się do samej improwizacji, ale włączając również komedię.  Improwizatorzy sceniczni (lub inni zajawieńcy) mogą znaleźć tu kategorię impro 101, podcasty lub inne teksty na tematy związane ze sceną komediową. Również za kilkanaście dni pojawi się tam darmowy ebook do pobrania. Przy okazji warto zaznaczyć, że Podcasty znajdziesz teraz na platformie SoundCloud, co umożliwia komentowanie danego fragmentu podcastu. Jeżeli nie zajmujesz się improwizacją sceniczną, możesz spokojnie pominąć zupełnie ten dział i nigdy tam nie zaglądać.

IMPRO(ve) LIFE

Po drugie: Impro(ve) Life

Tę kategorię można podzielić na dwa główne nurty.

Po pierwsze Impro Life – życie improwizatora, czyli część bardziej lifestylową. Życie to ciągła improwizacja i wchodzenie w interakcje z codziennością. A to rodzi we mnie masę obserwacji i czasem zaowocuje, luźnym spostrzeżeniem, poleceniem, czy innym dowolnym przemyśleniem. Właśnie tego brakowało mi na poprzednich blogach – to se zrobiłem tutaj.

  Po drugie Improve Life, czyli o usprawnianiu różnych aspektów życia z impro w tle, ale nie tylko za pomocą improwizacji. Czasem będą to wpisy które coś usprawniają za pomocą technik impro, czasem za pomocą rzeczy w ogóle nie związanych z improwizacją (ale skutecznych). Ten dział to odpowiednik starego bloga praktycznaimprowizacja.pl, ale dużo lepsza, bo będzie bardziej luźno, życiowo i lifestyle’owo. Znajdziesz tu wpisy i kategorie z zakresu bycia bardziej spontanicznym na co dzień, szybkiego reagowania, wychodzenia ze strefy komfortu i komunikacji.

Impro Lab Rat

To coś totalnie nowego. Zarówno dla ciebie, jak i dla mnie.  Eksperymenty, życiowe, jakich Ty i Ja jeszcze nie przeżyliśmy. Zacznijmy od Ciebie.

Znajdziesz tu podkategorię Challenge & Change, gdzie co jakiś czas, będę wrzucał różne wyzwania. Jeżeli narzekasz, że w twoim życiu nie dzieję się nic nowego, możesz podjąć wyzwanie i to zmienić. Czasem będą to proste rzeczy, czasem trudniejsze, ale zawsze ciekawe, pozytywne i powodujące, że wyjdziesz ze swojej strefy komfortu.

Natomiast główna kategoria Impro Lab Rat – jest przeznaczona głównie dla mnie. Będą tu dłuższe i bardziej dopieszczone wpisy. Spokojnie można stwierdzić, że wpisy, to za mało napisane, bardziej pasuje tu słowo mini reportaże. Reportaże z eksperymentów. Na pewien okres czasu, będę się zamieniał w szczura laboratoryjnego, który przez kilkanaście, kilkadziesiąt dni, kilkaset(?), będzie wykonywał jakiś bardziej wymagający życiowy eksperyment. Czy zasady impro, pomogą mi w tym? Jak zmieni się moje życie? Zobaczycie już w drugim wpisie (pierwszy jest delikatny, bo internetowy i zapoczątkowany jeszcze na praktycznaimprowizacja.pl, ale drugi zacząłem już w lutym. Pierwsze wpisy pojawią się 16 lutego. 

Technicznie dla czytelników starych blogów.

Stare i nowe wpisy

Większość wpisów ze starych blogów przeniosłem na Impro Life, natomiast nie wszystkie. Również część zmieniła swoją nazwę. Jeżeli czegoś nie możesz znaleźć na Impro Life (na przykład korzystając z lupy w górnym prawym rogu), to skorzystaj ze starych blogów – nic nowego się tam nie pojawia, ale treści na razie nie zostaną usunięte (chyba, że kiedyś będzie inaczej).

Fanpage i social media

Zmienił się fanpage. Blog nie jest podpięty pod Improv Club, lecz funkcjonuje jako osobny byt. Jeżeli chcesz być na bieżąco, możesz polubić nowy fanpage, pod adresem:

http://facebook.com/ImproLifePL

Również możesz śledzić moje poczynania na:

Instagram: http://instagram.com/michal_macznik/

SoundCloud (głównie podcasty): https://soundcloud.com/improlife

Regulamin komentowania

Pojawił się też nowy regulamin komentowania, który można streścić w trzech głównych regułach. Regulamin ten dotyczy komentowania na wszystkich platformach (blog, facebook, soundcloud, instagram), nazwałem go:

Trzy banalne zasady komentowania.

1. Będąc na tym blogu, czuj się jak u mnie w domu. Czyli, korzystaj z tego co ci oferuję, bądź uprzejmy, a kiedy trzeba – dyskutuj. Jak będziesz rozrabiał, obrażał mnie, innych komentujących lub to co robię, ewentualnie trollował w jakikolwiek sposób, który uznam za trolling, to od razu i bezpowrotnie wylatujesz za drzwi.

2. Nie ma tu miejsca na żadną reklamę. Komentarze z linkami do własnych stron/usług, jak również komentowanie czegoś jako firma/fanpage, zarówno na blogu, jak i facebooku, nie jest tolerowane (chyba, że wyrażę konkretną prośbę o polecenie jakiejś usługi/firmy, wtedy jak najbardziej będę wdzięczny za polecenie czegoś).

3. W komentarzach nie ma miejsca dla Grammar Nazi. Jak widzisz gdzieś błąd, literówkę, lub coś nie działa, to możesz mnie o tym poinformować prywatnie – np. przez wiadomość na fb lub wysyłając maila. Gramar Nazi w komentarzach, dostają tylko jedno ostrzeżenie, później ban.

To by było na tyle w kwestiach czytelniczo technicznych. Miłej lektury

MM.

Photo Credit: jakeandlindsay via Compfight cc
Please like & share: