nieodpowiednie cytaty

Lubię posługiwać się cytatami, ale nie w taki sposób, jak robi to, wiele osób w świecie rozwoju osobistego. Nie robię tego po to, aby zainspirować siebie lub innych. Zwykle cytaty nie mają dla mnie wartości dodanej (zwłaszcza w kontekście inspiracji!). Robię to, bo dobry cytat, pomaga zapamiętać pewien blok ważnych treści i tyle…

Jednocześnie jak ktoś usilnie umieszcza cytaty na facebooku lub generalizuje je, jako nowo odkrytą drogę życiową, pojawia mi się myśl… „Co gdyby takie cytaty wziąć bardzo dosłownie?”. Z automatu po ciemnej stronie mojego umysłu, włączają mi się konteksty w których te cytaty są hmmm… delikatnie mówiąc, nie na miejscu.

Przed wami 8  cytatów ze świata rozwoju osobistego wypowiedzianych w najgorszych możliwych sytuacjach…

1. „Najlepsza chwila na działanie, jest teraz!”

Dlatego, gdy obudziłem się rano po grubej imprezie na ciężkim kacu, od razu zacząłem działać! Dopiłem browary, spaliłem resztkę dżointa, zjadłem pizzę. Świat jest piękny, dzięki za inspirację!

2. „Najważniejsza jest droga do celu, a nie cel”

Powiedz, to ludziom, którzy jadą na narty i od 4 godzin stoją w korku na zakopiance… dupku!

3. „Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy”.  Brian Tracy

Dlatego gdy tylko wyszedłem od lekarza, który stwierdził, że mam zbyt wysoki cholesterol we krwi, od razu pobiegłem do Mc Donalda. Mój Big Mac, mój skarb…

4. „Wysokie oczekiwania są kluczem do wszystkiego.” Sam Walton

I co z tego, że do dziesiątej są same zestawy śniadaniowe? Chcę zestaw z Big Makiem, albo proszę zawołać kierownika… Proszę mi tu nie płakać! Nie obchodzi mnie, że wróciła pani z pogrzebu córki… Mam wysokie oczekiwania wobec tej restauracji!

5. „Moim najlepszym przyjacielem jest ten, kto pozwala mi wydobyć to, co we mnie najlepsze.” Henry Ford

Dlatego razem z moim najlepszym przyjacielem zarabiamy razem wiele pieniędzy. Wydobywa ze mnie najlepsze rzeczy, w końcu jest transplantologiem.

6. „Nie czekaj pora nigdy nie będzie idealna” Napoleon Hill

– Babciu, mam dla ciebie niespodziankę, nie chciałem dłużej z tym czekać. Oto twój wieniec… 

7. “Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie masz.” Zig Ziglar

Codziennie mam możliwość kraść, upijać się do nieprzytomności, gnębić staruszków i łamać szyje łabędziom, ale nie myślałem, żeby z tego korzystać… dzięki Zig!

8. “Nie można rozkazać rzece by się zatrzymała, jedyne co można zrobić to nauczyć się pływać zgodnie z jej nurtem.”

Dotąd, gdy tata katował kablem mnie i moje rodzeństwo, myślałem, żeby go jakoś powstrzymać, ale odkąd trafiłem na ten cytat, po prostu napierdalam rodzeństwo razem ze swoim ojcem. Teraz czuję się dużo lepiej.

PS. Tak wiem, niektórych mogłem nie zrozumieć…

PS2. Jak przychodzą wam do głowy jakieś popularne cytaty i najgorsze konteksty w których mogą zostać użyte, to zostawcie w komentarzach…

Please like & share: