Poznaj mnie.

Michał Mącznik
Michał MącznikImprowizator do usług!
Improwizator, trener impro, mówca, organizator projektów komediowych, autor, bloger, eksperymentator.

Jestem:

Od 8 lat zajmuję się szkoleniami. Początkowo jako trener i coach wewnętrzny w różnych firmach, później jako wolny strzelec. Zaczynałem od szkoleń twardych (technicznych) oraz sprzedażowych, później przeszedłem na miękką stronę mocy, zajmując się głównie zagadnieniami, obsługi klienta, komunikacji, budowania relacji i innych kompetencji miękkich.

Obecnie od 6 lat skupiam się na szkoleniach z zakresu technik teatru improwizacji i wykorzystywaniu ich w życiu codziennym oraz biznesie. Po to, aby uczestnicy mogli szybciej reagować na zmiany, skuteczniej się komunikowali, byli bardziej spontaniczni, sprawniej przemawiali publicznie, lub po prostu mieli większy luz w zaskakujących sytuacjach. Większość informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie mojej firmy: Improv Club. W wielkim skrócie w ramach bycia trenerem i mówcą zajmuję się:

  • Szkoleniami otwartymi z technik praktycznej improwizacji
  • Szkoleniami dla firm i instytucji
  • Przemówieniami publicznymi i wykładami na tematy związane z impro, spontanicznością i komunikacją.
  • Organizowaniem spotkań integracyjno szkoleniowych.
  • Prowadzeniem warsztatów scenicznych

Pasjonuje mnie komedia i wszystko co się z nią wiąże. W ramach mojej pasji stworzyłem kilka projektów, które z powodzeniem przyciągają rzeszę publiczność i młodych wykonawców.

Comedy Lab – laboratorium komedii – Można spokojnie powiedzieć, że to najlepszy i największy krakowski inkubator młodych talentów komediowych – głównie zajmujących się sztuką Stand-Upu i improwizacji. W ramach Comedy Lab, dajemy przestrzeń do testowania na scenie, co śmieszy ludzi. Dodatkowo zapraszamy i organizujemy występy najlepszym komikom i improwizatorom z całego kraju. Więcej o projekcie na stronie: www.ComedyLab.pl

Krakowskie Dżemy Improwizacji Komediowej – Projekt zrzeszający wszystkie krakowskie grupy impro w jednym miejscu. Publiczność może zobaczyć na jednej scenie improwizatorów z różnych grup, którzy mieszają się w składach i wspólnie improwizują. Krakowskie dżemy to świetna okazja dla publiczności, aby obejrzała wspólne wyzwania i poczynania artystów, jak i okazja dla samych wykonawców, którzy mogą się spotkać, aby wymienić doświadczenia i lepiej się zintegrować.

Open Impro – Spotkania, gdzie każdy, nawet bez wcześniejszego doświadczenia, może wyjść na scenę i spróbować swoich sił w sztuce improwizacji. Ograniczona ilość osób, nakierowanie na przełamywanie własnych barier w połączeniu z dobrą zabawą, powoduje nieustanne wychodzenie ze swojej strefy komfortu i masę pozytywnych emocji.

Jestem Tubajforem, co po polsku oznacza, że jestem improwizatorem scenicznym w krakowskiej grupie Tubajfor. Grupie, impro zapaleńców, którzy specjalizują się w długich formach improwizacji scenicznej i niebanalnych eksperymentach sceniczno-komediowych. Jeżeli ktoś z nas nas rzuci z pozoru dziwnym pomysłem na nową formę eksperymentu, zwykle nie zastanawiamy się długo i wchodzimy w to na całego. Występujemy głównie w Krakowie w ArtefaktCafe, na ul. Dajwór. Ale zdarza się, że można nas zobaczyć również w Piwnicy pod Baranami, czy w innych niebanalnych sceneriach.

Jestem współautorem książki „Praktyczna Improwizacja. Jak techniki improwizacji mogą usprawnić każdy aspekt twojego życia”. Książka jest napakowana ćwiczeniami i rozwiązaniami, które możesz zastosować po to, aby być bardziej spontanicznym na co dzień, lepiej się komunikować, szybciej reagować na zmiany. A wszystko to jest przedstawione w różnych kontekstach, takich jak życie codzienne, wystąpienia publiczne, komunikacja, praca itd.

Obecnie jestem w trakcie pisania kolejnej książki, tym razem w kontekście improwizacji scenicznej i kończenia darmowego ebooka, dla początkujących grup impro.

Dodatkowo jestem autorem kilku długich form improwizacji scenicznej.

Na co dzień jestem po prostu zwykłym i miarę normalnym facetem. Uwielbiam dobre historie, czarny humor, literaturę Science Fiction (R. Heinleim <3), gry komputerowe (zwłaszcza strategie czasu rzeczywistego), fajne gadżety i wszelkie nowiny ze świata nauki, psychologii i technologii. Jako mężczyzna, zdarza się, że nie potrafię nazwać jakiego dokładnie koloru jest śrubokręt, ale potrafię go użyć, by coś naprawić, czy dokręcić. W tym śrubę innym.

Jak każdy człowiek, mam swoje obawy i codzienne problemy, wzloty i upadki, plany, nadzieje i marzenia. Czyli nic nadzwyczajnego. Uwielbiam metaforę budowania. Lubię budować projekty, scenki, kontakty, relacje, a jak coś przez mój błąd zburzę, to potrafię się do tego przyznać i wyciągnąć wnioski.