Pierwszy raz tutaj? Doskonale!

Jestem Michał, jestem improwizatorem, a Ty trafiłeś właśnie na blog o improwizacji i życiu improwizatora. Jeżeli pierwszy raz słyszysz o improwizacji, to możesz sobie wyobrażać to słowo jako „wymyślanie czegoś na poczekaniu” lub „udawanie”. Jeżeli tak, to jesteś w błędzie.

Improwizacja, to działanie i reagowanie. Niezależnie czy mówimy o improwizacji komediowej, muzycznej, tańcu, czy po prostu codziennym radzeniem sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami. Baa, nawet okazuje się, że w improwizacji są pewne zasady, których można się trzymać, aby reagować szybciej, sprawniej i skutecznej.

Właśnie o tym jest ten blog. Impro(ve) Life – czyli życie improwizatora, to blog o mnie i o tobie, bo każdy z nas improwizuje. Tak, ty też improwizujesz! Przecież w zależności od sytuacji, pewnie potrafisz w bardziej lub mniej skuteczny sposób się do niej dopasować.

Znajdziesz tu trzy główne kategorie wpisów:

Impro(ve) Life 

To kategoria najbardziej luźna, bo o improwizacji życiowej, a przecież już ustaliliśmy, że w każdym momencie naszego życia nieustannie improwizujemy. Pojawiają się tu głównie dwa rodzaje wpisów.

Po pierwsze Impro Life – życie improwizatora, czyli część bardziej lifestylową. Życie to ciągła improwizacja i wchodzenie w interakcje z codziennością. A to rodzi we mnie masę obserwacji i czasem zaowocuje, luźnym spostrzeżeniem, poleceniem, czy innym dowolnym przemyśleniem.

  Po drugie Improve Life, czyli o usprawnianiu różnych aspektów życia za pomocą technik praktycznej improwizacji, ale nie tylko… Czasem będą to wpisy które coś usprawniają za pomocą technik impro, czasem za pomocą rzeczy w ogóle nie związanych z improwizacją (ale skutecznych). Znajdziesz tu wpisy i kategorie z zakresu bycia bardziej spontanicznym na co dzień, szybkiego reagowania, wychodzenia ze strefy komfortu i komunikacji.

Impro & Comedy

Na co dzień, jedną z rzeczy, którymi się zajmuje, są improwizacja i komedia sceniczna. Jestem improwizatorem i organizatorem projektów komediowych, który chętnie dzieli się swoją wiedzą. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej o improwizacji scenicznej lub komedii na scenie, choćby jako ciekawostki, wzbogacającej twoje codzienne rozmowy, znajdziesz to właśnie tutaj.

Jeżeli w ogóle cię to nie interesuje, to w całości pomiń ten dział. Jest on skierowany głównie  do improwizatorów i innych scenicznych około komediowych zajawieńców.

 A ci mogą znaleźć tutaj na przykład Impro 101, czyli dział dla osób, które zaczynają swoją przygodę z impro. Impro Podcasty, czyli rozmowy improwizatorów o impro i komedii scenicznej. Jak również opisy bardziej zaawansowanych schematów, metod, lub form scenicznych.

Impro Lab Rat

To kategoria, która jest najbardziej wymagająca dla mnie i dla ciebie. Czyli eksperymenty i improwizacje życiowe. Eksperymenty których Ty i Ja jeszcze nie przeżyliśmy. Zacznijmy od Ciebie.

Znajdziesz tu podkategorię Challenge & Change, gdzie co jakiś czas, wrzucam różne wyzwania. Jeżeli narzekasz, że w twoim życiu nie dzieję się nic nowego, możesz podjąć wyzwanie i to zmienić. Czasem będą to proste rzeczy, czasem trudniejsze, ale zawsze ciekawe, pozytywne i powodujące, że wyjdziesz ze swojej strefy komfortu i będziesz musiał improwizować.

Natomiast główna kategoria Impro Lab Rat – jest przeznaczona głównie dla mnie. Umieszczam tu dłuższe i bardziej dopieszczone wpisy. Spokojnie można stwierdzić, że wpisy, to za mało napisane, bardziej pasuje tu słowo mini reportaże. Reportaże z eksperymentów. Na pewien okres czasu, zamieniam się w szczura laboratoryjnego, który przez kilkanaście, kilkadziesiąt dni, kilkaset(?), wykonuje jakiś bardziej wymagający życiowy eksperyment. Czy zasady impro, pomogą mi w tym? Jak zmienia się moje życie?

Te kwestie zobaczysz już w drugim wpisie na początku marca (pierwszy jest delikatny, bo internetowy i zapoczątkowany jeszcze na praktycznaimprowizacja.pl, ale drugi zacząłem już w lutym).

Mam nadzieję, że w powyższych kategoriach znajdziesz coś dla siebie.

Na dobry początek:

Poznaj mnie! Przeczytaj kim jestem i czym się zajmuję na co dzień: http://improlife.pl/michal-macznik/
Polub mój fanpage i bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/ImproLifePL
Zapoznaj się z zasadami komentowania na blogu:

Zanim skomentujesz jakiś wpis na blogu lub fanpage-u. Zapoznaj się z zasadami komentowania. Regulamin ten dotyczy komentowania na wszystkich platformach (blog, facebook, soundcloud, instagram), nazwałem go:

Trzy banalne zasady komentowania.

1. Będąc na tym blogu, czuj się jak u mnie w domu. Czyli korzystaj z tego co ci oferuję, bądź uprzejmy, a kiedy trzeba – dyskutuj. Jak będziesz rozrabiał, obrażał mnie, innych komentujących lub to co robię, ewentualnie trollował w jakikolwiek sposób, który uznam za trolling, to od razu i bezpowrotnie wylatujesz za drzwi.

2. Nie ma tu miejsca na żadną reklamę. Komentarze z linkami do własnych stron/usług, jak również komentowanie czegoś jako firma/fanpage, zarówno na blogu, jak i facebooku, nie jest tolerowane (chyba, że wyrażę konkretną prośbę o polecenie jakiejś usługi/firmy, wtedy jak najbardziej będę wdzięczny za polecenie czegoś).

3. W komentarzach nie ma miejsca dla Grammar Nazi. Jak widzisz gdzieś błąd, literówkę, lub coś nie działa, to możesz mnie o tym poinformować prywatnie – np. przez wiadomość na fb lub wysyłając maila. Gramar Nazi w komentarzach, dostają tylko jedno ostrzeżenie, później ban.