Dzisiaj nowy typ wpisu, czyli pierwszy polski Impro Podcast!

Razem z Jankiem Malinowskim (grupa AD HOC) oraz Michałem Próchniewiczem (kabaret PUK, grupa AD HOC) stworzyliśmy pierwszy polski podcast na temat improwizacji scenicznej. Podcast ten jest wynikiem wielu naszych rozmów na temat improwizacji. Po prostu, często spotykając się w różnych kontekstach, potrafimy rozmawiać o impro nieustannie nawet po kilka godzin i końca tematów nie widać. Również, bardzo często te rozmowy i wymiana doświadczeń są dla nas wzajemnie inspirujące, dzięki czemu odkrywamy niektóre aspekty impro na nowo lub po prostu porządkujemy w głowach naszą wiedzę. Czasem w trakcie tych rozmów ktoś rzuci jakąś drobnostkę np. co robić, gdy ktoś spóźnia się na próby, lub co usprawnić w danej grze – to nieraz samo w sobie jest już ciekawe i warte zaaplikowania u siebie.

Postanowiliśmy wykorzystać to konstruktywnie i podzielić się naszymi rozmowami w formie systematycznie wypuszczanych odcinków podcastu. Tak, aby więcej osób mogło na tym skorzystać. Być może jako improwizator sceniczny znajdziesz tu masę ciekawych kwestii, być może znajdziesz coś inspirującego, a być może będzie to dla ciebie zwykła gadka trzech kolesi, o tym co już doskonale wiesz. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć do końca, co dany słuchacz może wynieść z wysłuchania poszczególnych odcinków. Natomiast każdy z nich jest stworzony z myślą o tym, aby impro w Polsce rosło w siłę. Nawet jeżeli pośród tych rozmów znajdziesz tylko jeden szczegół, który cię zainspiruje.

W podcastowej kwestii technicznej. Poniżej umieszczamy pierwszy odcinek – temat: Przygotowane Impro. Na początku mamy zamiar umieścić trzy pierwsze (testowe) odcinki w odstępach co dwa tygodnie. Co to znaczy, że testowe? Otóż, jesteśmy ciekawi z jakim spotka się to odzewem i zainteresowaniem. Będziemy bardzo wdzięczni za każdy feedback – zarówno ten zostawiony w komentarzach, jak i przesłany do nas prywatnie. Wszystko co pomoże nam usprawnić to co robimy, aby robić to jeszcze lepiej, będzie dla nas bardzo cenną informacją. Tak więc prosimy. Po odsłuchaniu – daj nam jakiś sygnał. Zostaw komentarz i napisz co sądzisz o pierwszym odcinku. Możesz też komentować poszczególne fragmenty na platformie SoundCloud

Please like & share: